Lacné kúrenie

Lacné kúrenie - naše riešenia pre radosť, pohodu i úsporu.

Sporák, ako vykurovací kotol, alebo "tri v jednom".

Pridal: Pridané: 21.10.2018 14:40.15 Počet zobrazení: 9070

21 Október 2018

Kúrime, varíme, pečieme a to všetko v jednom sporáku. Vedeli Ste, že hlavným teplovodným vykurovacím zdrojom pre Váš dom môže byť i kuchynský sporák na drevo?

Sporák, ako vykurovací kotol, alebo "tri v jednom".

Celkový výkon až 15,6kW dostaneme zo sporáku na drevo Termorosa ready DSA. V praxi toto číslo znamená, že sporák na drevo dokáže vykúriť až 447m3 čo je pre Váš domček veľmi slušný výkon. Samozrejme sporák, ktorý máme umiestnený zväčša v kuchyni by dosahoval na jednom mieste príliš vysoký výkon.

Výkon je rozdelený:

 • teplovodný výkon  9,2kW  určený do teplovodného okruhu radiátorov, podlahy, alebo zásobníka na vodu
 • teplovzdušný výkon 6,3kW určený pre varenie, pečenie a vykurovanie v miestnosti v ktorej je nainštalovný  

Prečo práve Termorosa ?

Jedná sa o model, ktorý je naozaj európskou špičkou vďaka svojim technickým vychytávkam od európskeho lídra La Nordica - Extraflame. Kredit tohoto výrobku zvýrazňujú najmä nasledovné vlastnosti:

 • celý sporák je zostavený z masívnych komponentov s cieľom dosiahnuť vysokú životnosť - liatina, kalená oceľ, tlakový oceľový výmenník, smaltovaná rúra, zásobník na drevo všetky komponenty s kvalitnou povrchovou úpravou
 • dizajn a dominanciu znásobujú sálavé kachlice v bordovej farbe, prípadne verzia v akumulačnom prírodnom obklade z mastenca
 • výrobca veľmi citlivo rieši každý ovládací detail, ktorý spľňa presne určenú funkciu a dokresľuje dizajn
 • verzia READY je vybavená hydraulickým príslušenstvom k pripojeniu k teplovodnému okruhu, takže nie je potrebné ďalšie príslušenstvo
 • systém DSA obsahuje = D-tlak vody až 3 bary, S-bezpečnosť so zabudovanou dochladzovacou smyčkou, A-automatické ochladenie systému po prehriatí
 • možnosť mechanického nastavenia výšky ohniska, automatická termostatická regulácia horenia, regulácia primárneho a sekundárneho vzduchu, 
 • vysoká účinnosť, nízke emisie, malá spotreba paliva a množstvo doplnkov pre kvalitné užívanie
 • možnosť využitia pre ohrev TÚV prostredníctvom doskového výmenníka

Termorosa ready predná časťteplovodná časť termorosa ready

 

Krb - sporák na varenie a pečenie - kotol na kúrenie všetko v jednom...

 1. Termorosa má na klasický sporák výnimočne veľké presklenie dvierok. To umožňuje veľkolepý pohľad na oheň takmer ako pri krbe.
 2. Ďaľší pohľad cez veľké presklenie umožňuje pohľad do rúry na pečenie s monitorom kontroly teploty na presklení. Rúra na pečenie má prepínateľný okruh dlhej dráhy dymu pre obtekanie telesa na pečenie. Varná doska je vybavená odnímateľnými kruhmi pre priamy kontakt s ohňom pri varení. Sporák má v bočnej časti umiestnený otvor pre pozdľžnu panvicu, ktorá je ďalším príspevkom pre plnohodnotné využívanie. 
 3. V neposlednej miere najvýznamnejšiu úlohu sporáku "termorosa ready DSA" zohráva teplovodný výmenník ktorý je umiestnený priamo nad ohniskom v tvare špirály.                                                                                                                         

 

Platne pre ohrev La Nordica Liatinové ohnisko Termorosa Rúra na pečenie Termorosa

                                                                                                                                                                    

Sporák má i svoje špecifiká - požiadavky, zásady ktoré je potrebné brať v úvahu a dodržať:

 • Požiadavka na komín s dostatočným priemerom a vysokým podtlakom pre správny ťah.
 • Pri skutočnosti, že sporák musí prehriať niekoľko litrov vody je potreba kúriť iba suchým drevom a udržiavať teplotu na spiatočke nepretržite nad 60°C pri neustálom udržiavaní plameňa v ohnisku.
 • Uzatváranie prívodu vzduchu, ako i zrýchľovanie horenia cez nasávanie popolníkových dvierok je nevhodné nakoľko spôsobujú zvýšené zanášanie dymovej cesty a potrebu zvýšeného čistenia odvodu spalín. Termorosa ready má prívody vzduchu tak nastavené, že čistotu horenia a účinnosť potvrdzuje stále čisté sklo na dvierkach ohniska.
 • Kúrenárska príprava vyžaduje prívod vody, kanalizačnáho odpadu, elektriky a prívod a spiatočku pre kúrenie. Kúrenárska prípojka má mať ukončenia vybavené guľovými ventilmi a dopjenie prevedené flexibilnými tlakovými hadicami, aby bolo možné v prípade potreby sporák sprístupniť ku kúrenárskym komponentom umiestneným v zadnej časti. 

 

Ak Vás okolnosti a technické možnosti dohnali k vykurovaniu tuhým palivom neváhajte! Jedná sa o cenovo náročnejší produkt, avšak s veľmi dobrými referenciami a kompletným hydraulickým príslušenstvom (2ks čerpadlo, expanzná nádoba, riadiaca elektronika, teplovodný výmenník, bezpečnostné ventily) v základnej cene sporáku. Naviac vo vašej kuchyni získate dominantný výrobok, ktorý vyvoláva svojimi vlastnosťami a krásou nemalú závisť domácich gazdiniek.

La Nordica Termorosa XXL Ready DSA

 

V prípade, že tento model je výkonovo pre Vás nedostatočný,  La Nordica ponúka i model Termorosa XXL Ready DSA 2.0, ktorá disponuje celkovým výkonom až 18,4kW, pre vykurovaciu plochu až 527m3 s účinnosťou 83%.

Viac informácii obdržíte u autorizovaného importéra pre SR s centrálou v Bánovciach nad Bebravou, alebo v jednoltivých pobočkách predajní v SR. (pre viac info klikni)

La Nordica

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Prihlásenie